Zajęcia dla dzieci

ence.pence serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą zajęć organizowanych dla dzieci i dorosłych. Tematyka oraz rodzaj aktywności zostały specjalnie dobrane do wieku uczestników. Zajęcia przeznaczone wyłącznie dla starszych znajdziecie w zakładce Rodzice.

Jesteśmy otwarci na współpracę i sugestie. Jeżeli posiadasz ciekawy pomysł – podziel sie z nami.

Fitness dla dzieci i rodziców

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 2 – 7 lat.

Zajęcia ruchowe prowadzone przy muzyce, które można określić  „Terapią dla duszy, zajęciem dla ciała.” Muzyka budzi w naszym życiu wiele emocji, wpływa pozytywnie na samopoczucie, oddziałuje także na produkcję przez mózg neuroprzekaźników. Wszystkie te elementy przyczyniają się do naszego nastroju. Połączenie muzyki z ruchem powoduje pozytywne wibracje, rzutuje na prawidłowy rozwój fizyczny, jak i emocjonalny.

Zajęcia kształtują poczucie rytmu, umiejętność współpracy, pamięć, koordynację wzrokowo – ruchową, a także budują kontrolę ciała podczas ćwiczeń. Nie zabraknie różnorodnych gier i zabaw ruchowych z elementami edukacyjnymi. Zajęcia skierowane do dzieci i rodziców, podczas których poznamy i nauczymy się bardzo prostych oraz krótkich układów fitnessowych.

Zajęcia dla dzieci adaptacyjne

Prowadzący: Ewa Benza

Grupa 2 - 4 lata

Grupa 5 - 7 lat

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci

Zajęcia przeznaczone dla najmłodszych od 1,5 – 3 lat.

Dzieciństwo w naszym życiu zajmuje szczególne miejsce. W tym krótkim czasie spotykamy się z ogromną ilością zmian. Kolejne dni mijają szybko, a każdego poranka nasza mała istota zaskakuje nas swoimi postępami. Dziecko wymaga szczególnej opieki oraz odpowiedniej do swych potrzeb stymulacji. Nowe dzieci na placu zabaw, pierwsze dni w żłobku, zmiany pogody to tylko niektóre okazje kiedy mały organizm doznaje szoku.

Zajęcia adaptacyjne mają na celu odpowiednio przygotować dziecko do środowiska przedszkolnego. Wpływają na prawidłowy rozwój emocjonalny, psychiczny i ruchowy. Pomagają nauczyć radzenia sobie z ciągłymi zmianami oraz minimalizują przeżywany stres. Podopieczni rozwiną swoje zdolności ruchowe, plastyczne, rytmiczne i edukacyjne. Nauczą się nowych słów, ich znaczenia, a także prawidłowych nawyków. W zajęciach uczestniczy dziecko wraz z rodzicem lub opiekunem.

Zajęcia dla dzieci adaptacyjne

Grupa 2-4 lata

Sensoplastyka

Zajęcia przeznaczone są dla osób od 0 do 100 lat.

Sensoplastyka wpływa na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, smaku, słuchu. Wspiera rozwój poznawczy –  dzięki niej opisujemy elementy świata, pokazujemy proces przemian substancji oraz związki przyczynowo – skutkowe. Zajęcia sensoplastyczne opierają się także na wykorzystaniu technik arteterapeutycznych, dzięki nim wpływamy nie tylko na rozwój dziecka, ale dbamy też o własny stan umysłu.

Na zajęciach z Sensoplastyki będziemy mogli zjeść, dotknąć, powąchać, a przede wszystkim pobawić się wspólnie stworzoną kolorową masą. Stymulując receptory wpłyniemy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle, zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych. Któż by nie chcial (bez żadnych konsekwencji!) wymazać podłogę, ściany, siebie oraz innych smaczną i ładnie pachnącą masą? Ostrzegamy, zajęcia całkowicie uzależniające!

Autorką powyższej metody jest Izabela Stefańska.

Sensoplastyka to zajęcia dla dzieci
zajęcia plastyczne dla dzieci

Grupa 0 - 100 lat

Warsztaty taneczne

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 7 – 11lat.

O tańcu mówi się ciężko, a jeszcze trudniej pisze. Wszyscy dobrze wiemy, iż taniec daje szansę rozładowania nadmiaru energii, wzmocnienia mięśni i polepszenia kondycji. W niepowtarzalny sposób kształtuje poczucie rytmu, pamięć ruchową, spostrzegawczość oraz koncentrację, a dodatkowo (co ważne dla najmłodszych) zapobiega powstawaniu wad postawy.

Po 13 latach „poruszania się” w temacie wiemy, że taniec daje przede wszystkim niezliczone pokłady energii, satysfakcji i czystej radości. Na zajęciach tanecznych wraz z dziećmi (a może i rodzicami) będziemy uczyć się wszelkich skoków, przejść, układów, wymachów, wykroków i innych wygibasów. Nasi podopieczni będą mieli okazję poznać takie style jak hip hop, locking, vogue czy house. Któż by nie chciał dowiedzieć się czym jest Running Man, Scooby Doo czy Baby Freeze? To dopiero początek nazw w słowniku szanującego się tancerza! Na samą myśl nóżka już nam skacze.

Fonarium to muzyczne zajęcia dla dzieci
Warsztaty taneczne

Grupa 7 - 10 lat

Warsztaty kulinarne dla dzieci

Zajęcia przeznaczone od 2 – 10 lat.

Warsztaty kulinarne otwierają umysły dziecięce na świat kolorów, zapachów i smaków jedzenia. Gotowanie to czynność rozwijająca nie tylko manualnie, ale też umysłowo.

Warsztaty pozwalają rozładować stres, agresję oraz rozwinąć umiejętność skupienia uwagi. Ważnym aspektem zajęć jest praca zespołowa, podział obowiązków i satysfakcja z efektu końcowego.

Jako psycholog wiem, jak ważne jest propagowanie zdrowego jedzenia w każdej fazie rozwoju dziecka oraz czynność gotowania w domu, która buduje więzi rodzinne, a tym samym bliskie relacje międzyludzkie.

Warszaty kulinarne dla dzieci

Prowadzący: Justyna Szwabowska

Grupa 2 - 4 lata

Warsztaty trwają 60 min. W czasie zajęć mali kucharze przygotowują przeważnie jedno danie lub deser z uwzględnieniem alergii pokarmowych i innych preferencji żywieniowych. W zajęciach mogą uczestniczyć opiekunowie. Gotowanie zakończone jest wspólną degustacją.

 

Cena: prosimy o kontakt

Kiedy – przejdź do planu zajęć

Grupa 5 - 6 lat

Warsztaty trwają 90 min. Zajęcia odbywają się bez udziału opiekunów. W czasie zajęć kulinarnych dzieci uczą się pracować samodzielnie z przepisem. Z pomocą prowadzącego poznają tajniki sztuki gotowania i uczą się preferencji smakowych. Gotowanie zakończone wspólną degustacją dań.

 

Cena: prosimy o kontakt

Kiedy – przejdź do planu zajęć

Grupa 7 - 10 lat

Warsztaty trwają 120 minut. Zajęcia odbywają się bez udziału opiekunów. W czasie zajęć dzieci samodzielnie pracują na wcześniej przygotowanym przepisie. Stosują i szlifują znane im techniki gotowania, poznają świat produktów oraz przenoszą się w podróż kulinarną z prowadzącym. Gotowanie zakończone wspólną degustacją.

 

Cena: prosimy o kontakt

Kiedy – przejdź do planu zajęć