Opiekun dzienny Encuś

ence.pence serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną w pełnym wymiarze od poniedziałku do piątku w ramach Opiekuna Dzienngo oraz ofertą zajęć dla dzieci. Tematyka, jak i rodzaj aktywności zostały specjalnie dobrane do wieku uczestników. W ramach Opiekuna zbieramy aktualnie stałe grupy edukacyjne. W roku szkolnym 2019/2020 planujemy dwie grupy.

Jesteśmy otwarci na współpracę i sugestie. Jeżeli posiadasz ciekawy pomysł – podziel sie z nami.

Opiekun Dzienny

Mini Przedszkole

Opiekun Dzienny (20 tygodni – 3 lata)

Przyjmujemy dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat. Grupa może liczyć maksymalnie 10 dzieci. Pakiet edukacyjny działa w godz. 8 -18. Nasz codzienny program:

  • Bierzemy pod uwagę predyspozycje, zainteresowania, tempo pracy, umiejętności dzieci.
  • Pracujemy realizując podstawę programową i program autorski.
  • Uczymy praktycznych umiejętności: gotowania, majsterkowania, tworzenia, radzenie sobie w różnych sytuacjach, planowania, rozwiązywania problemów, ćwiczenia logicznego myślenia.
  • Cenimy edukację przyrodniczą, edukację muzyczną i rozwój ruchowy. Nasi uczniowe w ramach czesnego uczestniczą w zajęciach dodatkowych typu sensoranki, bajkowisko, zajecia taneczno-muzyczne i w wielu innych.
  • Organizujemy wyjścia, wycieczki, lekcje w innych miejscach.
  • W ramach zajęć korzystamy z naszej sali zabaw – pięknego małpiego gaju.
  • Uczymy poprzez zabawę.
  • Znajdujemy się w pięknym domu z bajecznym ogrodem.
  • Minimalizujemy przeżywany stres. Nasz dom to miejsce bezpieczne z kadrą pełną pasji i zaangażowania.

CENA: 1400 zł (pakiet 100 h od pn.do pt. zawiera: wyżywienie, materiały, korzystanie z sali zabaw, korzystanie z zajęć dodatkowych). Wpisowe jednorazowe 400 zł. Istnieje możliwość korzystania z oferty w wybrane dni i godziny (różne pakiety) w przedziale od 8:00 do 18:00.

  OPIEKUN ENCUŚ

8:00

9:00

Przyprowadzenie dzieci
II śniadanie
10:00 Zajęcia na Sali Zabaw  lub w ogrodzie
12:00 Obiad
13:00 Zajęcia wyciszające
14:00 Podwieczorek
15:00 Zajęcia edukacyjno-wychowawcze
16:00 – 18:00 Odbiór dzieci

Mini Przedszkole (2 – 4 lata)

Dzieciństwo w naszym życiu zajmuje szczególne miejsce. W tym krótkim czasie spotykamy się z ogromną ilością zmian. Kolejne dni mijają szybko, a każdego poranka nasza mała istota zaskakuje nas swoimi postępami. Dziecko wymaga szczególnej opieki oraz odpowiedniej do swych potrzeb stymulacji. Nowe dzieci na placu zabaw, pierwsze dni w żłobku, zmiany pogody to tylko niektóre okazje kiedy mały organizm doznaje szoku. Zajęcia maja celu przygotować dziecko do funkcjonowowania w środowisku przedszkolnym. Zajęcia wpływają na prawidłowy rozwój emocjonalny, psychiczny i ruchowy dziecka. Podczas zajęć realizujemy wdzechstronny program ruchowy, plastyczny, rytmiczny oraz edukacyjny. Docelowo (po uprzednim wprowadzeniu) dziecko pozostaje bez rodzica pod opieką kadry ence.pence

 Rodzaj biletu Pojedyncze Karnet (4)
Mini Przedszkole (4 h) + wyżywienie 140 520
– wyżywienie 110 400

 

Zajęcia dla dzieci adaptacyjne

Grupa 1 - 4 lata

Prowadzący:

Kiedy: przejdź do planu zajęć

Adaptacyjne

Ogólnorozwojowe

Zajęcia adaptacyjne przeznaczone dla dzieci w wieku 1,5 – 3 lat.

Zajęcia adaptacyjne mają na celu odpowiednio przygotować dziecko do środowiska przedszkolnego. Wpływają na prawidłowy rozwój emocjonalny, psychiczny i ruchowy. Pomagają nauczyć radzenia sobie z ciągłymi zmianami oraz minimalizują przeżywany stres. Podopieczni rozwiną swoje zdolności ruchowe, plastyczne, rytmiczne i edukacyjne. Nauczą się nowych słów, ich znaczenia, a także prawidłowych nawyków. W zajęciach uczestniczy dziecko wraz z rodzicem lub opiekunem.

Zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych w wieku 1,5 – 3 lat.

Zajęcia kształtują umiejętność współpracy, pamięć, koordynację wzrokowo – ruchową, poczucie rytmu, a także wzmacniają kontrolę ciała podczas ćwiczeń. Nie zabraknie różnorodnych gier i zabaw ruchowych z elementami edukacyjnymi. Zajęcia ogólnorozwojowe realizują plan zajęć adaptacyjnych poszerzony o korektywę oraz terapię ręki i nogi.

 

 Rodzaj biletu Pojedyncze Karnet (4 szt.)
Zajęcią adaptacyjne (1 h) 40 120
Zajęcią ogólnorozwojowe (1 h) 40 120
Zajęcia dla dzieci adaptacyjne

Grupa 1,5 - 3 lata

Prowadzący: Ewa Benza

Kiedy: przejdź do planu zajęć

Sensoranki i Bajkowisko

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 0 – 4 lat.

Sensoranki wpływają na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, smaku, słuchu. Wspierają rozwój poznawczy –  dzięki nim opisujemy elementy świata, pokazujemy proces przemian substancji oraz związki przyczynowo – skutkowe. Zajęcia sensoryczne opierają się także na wykorzystaniu technik arteterapeutycznych, dzięki nim wpływamy nie tylko na rozwój dziecka, ale dbamy też o własny stan umysłu.

Na zajęciach z Sensoranek i Bajkowiska będziemy mogli zjeść, dotknąć, powąchać, a przede wszystkim pobawić się wspólnie stworzoną kolorową masą. Stymulując receptory wpłyniemy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle, zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych. Któż by nie chcial (bez żadnych konsekwencji!) wymazać podłogę, ściany, siebie oraz innych smaczną i ładnie pachnącą masą? Ostrzegamy, zajęcia całkowicie uzależniające!

 

Rodzaj biletu Pojedyncze Karnet (4 szt./30 dni)
Bajkowisko (45′) 50 180
Sensoranki (45′) 50 180
Sensoplastyka to zajęcia dla dzieci
zajęcia plastyczne dla dzieci

Grupa 0 - 4 lata

Prowadzący:

Kiedy: przejdź do planu zajęć

 

Muzyczne

Taneczno-muzyczne

Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 1 – 3 lat.

Muzyka pozytywnie wpływa na rozwój mózgu dziecka. Choć w rozpoznawaniu melodii bierze udział prawa półkula, to jednak za rytm odpowiada lewa. Zatem kiedy gramy na jakimś instrumencie, musimy nauczyć się koordynować obie półkule mózgowe, co jest bardzo korzystne w procesie rozwoju. Muzyka pomaga też w nauce języka obcego. Śpiewanie piosenek ma  dobroczynny wpływ na przyswajanie słownictwa, struktur gramatycznych, rozwój sprawności rozumienia ze słuchu, a to z kolei bardzo pomaga w komunikowaniu się w języku obcym.

Zajęcia taneczno-muzyczne dla dzieci w wieku 2 – 4 lata.

Taniec daje szansę rozładowania nadmiaru energii, wzmocnienia mięśni i polepszenia kondycji. W niepowtarzalny sposób kształtuje poczucie rytmu, pamięć ruchową, spostrzegawczość oraz koncentrację, a dodatkowo (co ważne dla najmłodszych) zapobiega powstawaniu wad postawy. Na zajęciach tanecznych wraz z dziećmi (a może i rodzicami) będziemy uczyć się wszelkich skoków, przejść, układów, wymachów, wykroków i innych wygibasów.

 

Rodzaj biletu Pojedyncze Karnet (4 szt./30 dni)
Zajęcia muzyczne (1 h) 50 160
Zajęcia taneczno-muzyczne (1 h) 50 160
Fonarium to muzyczne zajęcia dla dzieci

Grupa 1 - 4 lata

Prowadzący:

Kiedy – przejdź do planu zajęć

Warsztaty kulinarne

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 2 – 4 lata.

Warsztaty kulinarne otwierają umysły dziecięce na świat kolorów, zapachów i smaków jedzenia. Gotowanie to czynność rozwijająca nie tylko manualnie, ale też umysłowo. Warsztaty pozwalają rozładować stres, agresję oraz rozwinąć umiejętność skupienia uwagi. Ważnym aspektem zajęć jest praca zespołowa, podział obowiązków i satysfakcja z efektu końcowego.

Bardzo ważne jest propagowanie zdrowego jedzenia w każdej fazie rozwoju dziecka oraz czynność gotowania w domu, która buduje więzi rodzinne, a tym samym bliskie relacje międzyludzkie. W czasie zajęć mali kucharze przygotowują na zmianę  danie lub deser z uwzględnieniem alergii pokarmowych i innych preferencji żywieniowych. W zajęciach mogą uczestniczyć opiekunowie. Gotowanie zakończone jest wspólną degustacją.

 

 Rodzaj biletu Pojedyncze Karnet (4)
Warsztaty kulinarne (1h) 60 200
Warszaty kulinarne dla dzieci
zajęcia plastyczne dla dzieci

Grupa 2 - 4 lata

Prowadzący: Justyna Szwabowska

Kiedy – przejdź do planu zajęć